10 mitów na temat seksu - cz. I - kobiety i mężczyźni

Wydrukowano z portalu
21 plus 7

1. Duża stopa – długi penis

To mit. Przekonanie, że wielkość stopy przekłada się na długość członka mężczyzny, może brać się ze skojarzenia, że wysocy mężczyźni powinni mieć proporcjonalnie dłuższe penisy. Jednak w rzeczywistości nie ma żadnej prawidłowości, która pozwoliłaby wnioskować o rozmiarach penisa na podstawie innych części ciała mężczyzny.

2. Długość penisa ma ogromne znaczenie dla satysfakcji seksualnej kobiety

Badania wskazują, że to nie długość penisa ma dla kobiety podstawowe znaczenie w czasie stosunku seksualnego. Ważniejsza jest grubość członka oraz sposób stymulacji kobiety (np. techniki seksualne). Rzadko kiedy zdarza się, żeby długość penisa miała znaczenie. Oczywiście bywają przypadki, kiedy mężczyzna cierpi na mikropenię albo ma za dużego członka w porównaniu z wielkością pochwy kobiety – wtedy kontakty seksualne mogą być utrudnione. Podsumowując, nie warto skupiać się na długości penisa. Lepiej sprawdzić, jak fantazyjnie można nim działać i rozpalać kobiece zmysły.

3. Mężczyzna zawsze może

Wiele kobiet sądzi, że mężczyźni zawsze mają ochotę na seks, a erekcja przychodzi na zawołanie. To mit. Wszyscy podlegamy podobnym prawom. Mężczyźni również bywają zmęczeni i zestresowani. Ponadto na trudności w wystąpieniu erekcji może mieć wpływ wiele czynników, np. nadużywanie alkoholu, narkotyków i zażywanie niektórych leków.

4. Mężczyźni nie udają orgazmu

To mit, który bierze się z mylnego przekonania, że męski orgazm jest tożsamy z wytryskiem spermy. Jednak orgazm i ejakulacja to nie to samo, chociaż najczęściej występują równocześnie. Ejakulacja to czynność fizjologiczna, która może wystąpić bez uczucia błogostanu i psychicznego rozluźnienia, podobnie jak mężczyzna może przeżyć orgazm bez wytrysku nasienia. Mężczyznom zdarza się udawać, że przeżywają orgazm, podobnie jak kobietom.

5. Masturbacja mężczyzn powoduje bezpłodność

To mit, podobnie jak przekonanie, że mężczyźni mają ograniczoną liczbę wytrysków przewidzianą do wykorzystania w trakcie życia. Płodność nie ma związku ze stosowanymi praktykami seksualnymi.

6. Dziewica to kobieta, która ma nieprzerwaną błonę dziewiczą

To mit. Dziewictwo nie powinno być rozpatrywane w kategoriach posiadania lub nie fragmentu błony śluzowej. Dziewicą jest kobietą, która nie odbyła stosunku płciowego.

7. Błona dziewicza zawsze zostaje przerwana podczas pierwszego stosunku płciowego

Nieprawda. Po pierwsze nie każda kobieta ma wykształconą błonę dziewiczą, więc logiczne jest, że nie dochodzi u nich do defloracji podczas spółkowania. Po drugie błony dziewicze różnią się między sobą budową (kształtem i liczbą otworów), co może wpłynąć na fakt, że nie dojdzie do widocznej defloracji albo stanie się to przy kolejnych aktach seksualnych. Po trzecie niektóre kobiety mają twardą i grubą błonę dziewiczą, której przerwanie jest wręcz niemożliwe podczas stosunku płciowego (trzeba udać się na zabieg chirurgiczny). Ponadto warto wiedzieć, że błona dziewicza może zostać przerwana nie tylko podczas spółkowania, ale także wskutek intensywnych treningów sportowych albo podczas masturbacji.

8. Kobieta w ciąży nie ma ochoty na seks

Zdarza się, że jest wręcz przeciwnie. W okresie ciąży wiele kobiet odczuwa zwiększoną ochotę na seks, szczególnie w drugim trymestrze. Związane jest to ze zmianami hormonalnymi, lepszym ukrwieniem narządów płciowych oraz redukcją lęku przed zajściem w niepożądaną ciążę.

9. Seks w czasie ciąży szkodzi dziecku

To mit, o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich (np. w przypadku ciąży zagrożonej). Stosunek płciowy nie może zaszkodzić płodowi, ponieważ jest on chroniony workiem owodniowym. Polecamy wyjść z założenia, że szczęśliwa mama równa się szczęśliwemu dziecku. Potwierdza to korzystny wpływ na dziecko endorfin i serotoniny wydzielanych w organizmie kobiety podczas seksu.

10. Masturbacja kobiet jest szkodliwa

To mit, o ile nie jest to patologiczne zachowanie (np. uzależnienie, zachowania zagrażające zdrowiu lub życiu). Masturbacja jest normalną formą aktywności seksualnej, która może umożliwić kobiecie lepsze poznanie swojego ciała, jego reakcji i korzystnie wpłynąć na życie seksualne.

Skomentuj artykuł

10 fetyszy, o jakich wam się nie śniło 10 mitów na temat seksu - cz. II - seks, ciąża i choroby