10 najczęstszych kompleksów w sypialni

Wydrukowano z portalu
21 plus 7

1. ROZMIAR PENISA

Kompleks małego członka dotyczy wielu mężczyzn. Jednak, jak wskazują badania – dla kobiet liczą się bardziej techniki seksualne, jakie stosuje mężczyzna. Co więcej istotniejsza dla doznań kobiety jest grubość penisa niż jego długość. Wyjątkiem są oczywiście sytuacje, kiedy mężczyzna cierpi na mikropenię i nawet nie może wprowadzić członka do pochwy kobiety, a także druga skrajność, kiedy przyrodzenie jest za duże w stosunku do głębokości pochwy kobiety i zbliżenie sprawia jej ból.

2. WYGLĄD PIERSI

Podobnie jak mężczyźni przeżywają wielkość swojego penisa, tak kobiety martwią się wyglądem swoich piersi. Są dla nas za małe, za duże, obwisłe, zapadnięte, za szeroko rozsadzone albo nie dość jędrne i niekształtne. Prawdą jest, że warto je polubić takimi, jakie są, a jedynie poprawić sobie samopoczucie odpowiednim biustonoszem. Piersi są jednym z najbardziej erogennych miejsc na mapie ciała. Dlatego nie ma co ukrywać ich przed partnerem – warto pozwolić się dotykać, całować i pieścić. Jak się rozluźnisz i dasz ponieść przyjemności, to może nawet przeżyjesz orgazm z ich udziałem!

3. OWŁOSIENIE

Kompleksy spowodowane owłosieniem częściej spotykamy u kobiet, co wynika z pewnych trendów społecznych. Wiele kobiet uważa, że aby być atrakcyjną, musi mieć wydepilowane całe ciało  z wyjątkiem brwi, rzęs i włosów na głowie. Niestety odmawianie sobie przyjemności w postaci seksu z powodu nieogolonej sfery bikini lub nóg może być dużą stratą dla obojga. A przecież wielu mężczyznom nie przeszkadza nawet bujna fryzura genitalna. Sami nieraz borykają się z kompleksem zbyt dużego owłosienia, na przykład pleców. Nadmierne owłosienie u obu płci najczęściej związane jest ze wzmożoną produkcją testosteronu. Jeśli owłosienie tak bardzo ci przeszkadza, że zaburza swobodne funkcjonowanie seksualne, to można je usunąć laserowo, choć jest to dość drogi zabieg.

4. BRZYDKI ZAPACH

Zapach jest dla wielu osób istotnym bodźcem, który może podniecać lub wręcz przeciwnie – odstraszać. Niektórzy obawiają się, że podczas stosunku spocą się, co może nie spodobać się partnerowi. Są i tacy, którzy krępują się zapachu wydzielin z genitaliów. Jednak prawda jest taka, że jeśli nie jesteście chorzy (np. infekcja dróg rodnych) i dbacie o higienę osobistą (prysznic przed seksem), to zapach potu oraz wydzieliny z pochwy lub penisa przeważnie odpowiada partnerom, a nawet jest erogenny.

5. ZABURZENIA WZWODU

Sprawność seksualna jest dla wielu mężczyzn warunkiem dobrego samopoczucia. Dysfunkcja, jaką są brak lub zaburzenia erekcji, dotyka niemal co czwartego Polaka. Warto jednak pamiętać, że zaburzenia wzwodu zdarzają się każdemu mężczyźnie, co może wynikać ze zmęczenia, stresu lub spożycia alkoholu.

6. WYTRYSK PRZEDWCZESNY

Co trzeciego Polaka dotyka problem wytrysku wcześniejszego, niż by tego chcieli, czyli krótko po rozpoczęciu penetracji pochwy albo nawet przed zbliżeniem seksualnym. Warto zgłosić się po pomoc do specjalisty, ponieważ dzięki leczeniu farmakologicznemu i odpowiednim ćwiczeniom możliwe jest wydłużenie kontaktów seksualnych oraz opóźnienie ejakulacji.

7. NIEDOSKONAŁE CIAŁO

Coraz częściej nie czujemy się atrakcyjni. Niemal połowa Polek nie jest zadowolona ze swojego ciała. Najczęściej kobiety uważają, że mają zbyt dużą wagę, niepotrzebne fałdki tłuszczu, a skórę pokrytą widocznymi przez wszystkich rozstępami i cellulitem. Mężczyźni też mają kompleksy na punkcie swojego ciała. Najczęściej skarżą się na „piwny brzuszek” oraz na brak wyrzeźbionych mięśni klatki piersiowej i brzucha. Ale czy przez to, że nie wyglądamy jak na plakacie, nie zasługujemy na seks? Oczywiście to błędne myślenie. Nie ma ideałów. Nie jest ważne, co się ogólnie podoba, tylko to, co kręci ciebie. Istotne jest, czy tobie podoba się twój partner, a ty jemu. Jeśli tak, to nie ma co zamartwiać się niedoskonałościami. Jeśli koniecznie chcesz coś w sobie zmienić, to idź na siłownię, zastosuj się do porad dietetyka lub udaj się na odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Jednak nie przynoś kompleksów do sypialni, tylko po prostu ciesz się chwilą!

8. STAROŚĆ NIE RADOŚĆ

Głównie kobiety martwią się upływem lat i przeżywają zmiany, jakie zachodzą w ich ciele. Zauważają kurze łapki, zmarszczki, nieelastyczną skórę, opadające piersi, utratę jędrności pośladków i snują przekonania, że z każdym dniem są coraz mniej atrakcyjne dla partnera. Te obawy często przenoszą do sypialni. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety – poza poczuciem malejącej atrakcyjności fizycznej – obawiają się, że ich sprawność seksualna też się zmniejszy. Jednak prawda jest taka, że potrzeby seksualne nie znikają, a sprawność zależy od częstotliwości naszych „ćwiczeń”. Badania dowodzą, że aktywność seksualna przekłada się na lepsze samopoczucie i ogólną poprawę funkcjonowania. Pamiętaj – ciesz się seksem niezależnie od wieku.

9. BRAK ORGAZMU

Wiele kobiet martwi się tym, że nie doświadcza orgazmu i ma z tego powodu kompleksy. Trudność w osiągnięciu orgazmu ma niemal co piąta Polka, a co dziesiąta nigdy go nie odczuwała. Niektóre kobiety unikają seksu albo udają, że przeżywają orgazm, jednak to nie rozwiązuje problemu. Warto spróbować podotykać się samej, popieścić i zobaczyć, co ci sprawia przyjemność. Możliwe, że dłuższa i intensywniejsza stymulacja doprowadzi cię do szczytowania. Oczywiście warto eksperymentować także z partnerem – niech on poszuka twoich czułych miejsc na ciele!

10. CZY SIĘ SPRAWDZĘ?

Około 30% Polek i Polaków obawia się, czy sprawdzi się seksualnie. Nie jesteśmy pewni, czy zaspokoimy potrzeby partnera, czy znamy wystarczającą liczbę pozycji, czy mu się spodobamy w akcji, czy doprowadzimy go do orgazmu, czy nie opadniemy z sił (głównie mężczyźni boją się, że nastąpi zanik erekcji). Myśli lękowych możemy mieć wiele. Niestety takie obawy odbierają nam pewność siebie, a nawet mogą osłabić doznania seksualne. Nie warto się zamartwiać. Lepiej rozmawiać z partnerem lub partnerką o waszych wspólnych potrzebach, pragnieniach i fantazjach, a następnie próbować je realizować.

Skomentuj artykuł

10 mitów na temat seksu - cz. II - seks, ciąża i choroby Korzystne aspekty masturbacji