Top 10 - afrodyzjaki

Wydrukowano z portalu
21 plus 7

Afrodyzjakiem może być wszystko to, co wpływa na wzrost pożądania. Mogą to być potrawy, napoje, przedmioty, ale także specyficzne okoliczności czy zapachy. Warto sięgać po to, co was kręci i stanowi swoisty symbol seksualny.

1. Papryka chili

Papryczka chili należy do afrodyzjaków przede wszystkim za sprawą zawartemu w niej związkowi chemicznemu – kapsaicynie. To właśnie ta substancja odpowiada za uczucie ostrości i pieczenia w jamie ustnej, a także wpływa na podwyższenie temperatury ciała i przyspieszenie krążenia krwi. Dzięki temu poprawia się ukrwienie narządów płciowych i bliżej już do uniesień rozkoszy…

2. Czekolada

Czekolada zawiera w swoim składzie kakao, które działa pobudzająco dzięki takim związkom chemicznym jak kofeina czy fenyloetyloamina. Ta druga jest niezwykłą substancją, podobną do tej wytwarzanej w organizmie zakochanej osoby. Tak więc czekolada może wywołać stan euforii, w związku z czym będziecie mieć lepszy nastrój, zwiększy się wasza odporność na ból i ogólna wytrzymałość – co może przydać się przy dłuższych zbliżeniach w sypialni…

3. Johimbina

Johimbina jest to związek chemiczny uzyskiwany z kory lub liści rośliny johimby lekarskiej. Preparaty zawierające johimbinę wpływają na większe ukrwienie narządów płciowych. Na rynku można znaleźć tabletki i krople doustne zawierające johimbinę, a także preparaty podrażniające bezpośrednio narządy płciowe.

4. Ostrygi

Ostrygi to owoce morza, które są bogate w cynk i regulują ciśnienie krwi. Ponadto zawierają aminokwasy odpowiedzialne za produkcję testosteronu, który z kolei wpływa na popęd płciowy. Niektórzy wskazują, że erotycznego znaczenia ostrygom nadali mężczyźni, którym te muszle z miękkim mięśniem kojarzyły się z kobiecymi narządami płciowymi.

5. Szparagi

Szparagi to rośliny zawierające szczególny związek chemiczny – protodioscynę, która podnosi poziom testosteronu i wspomaga erekcję. Ponadto szparagi ze względu na kształt przypominający męskie prącie wpływają na wyobraźnię i mogą zachęcić do igraszek.

6. Wino i szampan

Wina czerwone, białe, różowe, musujące oraz szampany są traktowane jako afrodyzjaki. Alkohol w umiarkowanych ilościach działa odprężająco i wpływa na rozluźnienie naszych „hamulców”…

7. Owoce

Jedzenie owoców może być niezwykle podniecającym widokiem – szczególnie gdy mają kształt przypominający penisa, jak banany. Wiele owoców wpływa na wzrost serotoniny we krwi, co korzystnie wpływa na poprawę nastroju. Truskawki, banany, figi, brzoskwinie to jedne z najpopularniejszych soczystych afrodyzjaków. Owoce są lekkim posiłkiem, który nie będzie ciążył w trakcie frywolnych zabaw.

8. Żeń–szeń

Żeń-szeń to roślina, która według wielu badaczy działa pobudzająco i zwiększa potencję seksualną mężczyzn, dzięki czemu uzyskała miano afrodyzjaku. Żeń-szeń zawiera w swoim składzie aktywne substancje ginsenozody. Te związki chemiczne najprawdopodobniej pozytywnie wpływają na żywotność plemników oraz poprawiają wydolność organizmu. Żeń-szeń można spożywać w postaci tabletek lub nalewek. Jednak warto pamiętać o zachowaniu rozsądku – więcej nie zawsze znaczy lepiej. W zbyt dużych dawkach może wywołać zespół żeńszeniowy (m.in. bóle głowy, biegunka, nadciśnienie).

9. Pewność siebie

Afrodyzjakiem może być pewność siebie partnera, a także zauważenie, że ma on na nas ochotę! Fakt, że jesteśmy dla kogoś atrakcyjni i go podniecamy, może zdziałać więcej niż truskawki, szparagi czy szampan.

10. Specjalne okoliczności i symbole seksualne

Dla wielu z nas afrodyzjakiem są wyjątkowe okoliczności – sypialnia pełna świec, nastrojowa muzyka lub namiot rozbity na plaży. Ponadto na nasze zmysły działają pewne symbole seksualne, takie jak pończochy i podwiązki albo fikuśne wdzianka. To, co w nas momentalnie rozbudza chęć na seks, to już indywidualna kwestia – pomyśl, co działa właśnie na ciebie!

Skomentuj artykuł

Seks, zdrada i zadowolenie - czyli kilka słów o nas samych Top 10 - gadżety erotyczne