Punkt G

Wydrukowano z portalu
21 plus 7

Tajemniczy guziczek sprawiający dziką rozkosz i doprowadząjący kobietę do orgazmu – po prostu warto znać punkt G!

BADANIA NAD PUNKTEM G

Punkt G po raz pierwszy został opisany przez Ernsta Gräfenberga, który wówczas nazwał go pierścieniem Gräfenberga. Następie w 1981 roku John Perry i Beverly Whipple przyjrzeli się temu zagadnieniu, opublikowali artykuły oraz książkę na ten temat. To oni nazwali obszar stymulacji seksualnej punktem G, na cześć pierwszej litery nazwiska jego odkrywcy. W kolejnych latach badacze na całym świecie starali się znaleźć dowody na jego istnienie oraz zbadać specyfikę tego obszaru. Jedno z badań (Andre Burri) przeprowadzone na 900 parach londyńskich bliźniaczek wskazuje, że posiadanie punktu G jest jedynie subiektywnym wrażeniem, ponieważ częstokroć bliźniaczki monozygotyczne ujawniały sprzeczne informacje w kwestii posiadania punktu G.

CZY PUNKT G ISTNIEJE?

Zdania wśród naukowców są podzielone, ponieważ jak dotychczas nie udało się w 100% potwierdzić jego istnienia ani mu zaprzeczyć. Może więc lepiej jest założyć, że u części kobiet jest wykształcony punkt G, a u pozostałych nie? A może powinniśmy wyjść z założenia, że po prostu nie każda kobieta jest na tyle uwrażliwiona na swoje ciało, by wyczuć ten wyjątkowy obszar?

CO TO JEST PUNKT G?

Punkt G to struktura tkankowa, wielkości około 1,5 cm, znajdująca się na przedniej ścianie pochwy. Niektórzy wskazują, że najlepiej można go wyczuć pod postacią chropowatości na błonie, gdy kobieta jest silnie podniecona. Uważa się, że jest to obszar silnie unerwiony, przede wszystkim dzięki nerwowi sromowemu przechodzącemu przez ścianę pochwy.

GDZIE SIĘ ZNAJDUJE PUNKT G?

Punkt G znajduje się na 1/3 długości przedniej ściany pochwy, czyli 2–5 cm w głąb ciała.

DO CZEGO SŁUŻY PUNKT G?

Stymulacja punktu G może powodować uczucie rozkoszy u kobiety, a nawet może prowadzić do orgazmu.

JAK GO ZNALEŹĆ?

Gdy kobieta jest podniecona seksualnie i leży na wznak z rozchylonymi nogami, można wsunąć palec do pochwy. Należy delikatnie opuszkiem głaskać przednią ścianę pochwy (palec skierowany w stronę podbrzusza). Błona śluzowa jest raczej jednolicie gładka, ale w jednym miejscu, mniej więcej 2–5 cm w głąb, może pojawić się pewna chropowatość, a nawet niewielkie zgrubienie. To właśnie punkt G.            

CZY MĘŻCZYŹNI TEŻ MAJĄ PUNKT G?

U mężczyzn też występuje taki obszar, ale nazywany jest punktem P. Nazwa związana jest z miejscem, gdzie znajduje się ten punkt, czyli z prostatą. Mężczyznom sprawia satysfakcję stymulacja prostaty przez odbyt albo przez skórę pomiędzy odbytem a jądrami.

Skomentuj artykuł

Mój chłopak chce ze mną uprawiać seks analny, a ja nie chcę - co robić? Seks oralny - „nie chcę, ale muszę”?