10 fetyszy, o jakich wam się nie śniło

Wydrukowano z portalu
21 plus 7

Z pewnością znacie kogoś, kogo podnieca widok kobiecych stóp, piersi, pośladków lub pończoch i podwiązek. Jest wiele osób, którym są potrzebne konkretne bodźce, czyli fetysze, do osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Niekiedy zdarza się, że takie upodobania przeradzają się w zaburzenie, zwane fetyszyzmem (rodzaj parafilii), które polega na tym, że do uzyskania pełnego zadowolenia seksualnego konieczny jest kontakt z konkretnym fetyszem, ale już niekoniecznie z drugą osobą.

Fetyszem może być niemalże wszystko – części ciała, garderoby, inne przedmioty lub sytuacje, czy miejsca. Zobaczcie, jakie zaburzenia preferencji seksualnych (parafilie) i fetysze naprawdę się zdarzają!

1. GRAWIDITOFILIA

Fetyszem jest brzuch ciężarnej kobiety. Wystarczy jego widok lub dotyk, a mężczyzna jest w stanie doświadczyć erekcji członka, a nawet szczytować! Mężczyźni z grawiditofilią nawet, gdy się masturbują lub uprawiają seks, to wyobrażają sobie brzuch ciężarnej, aby osiągnąć satysfakcję seksualną.

2. DENDROFILIA

Fetyszem jest drzewo oraz jego elementy. Jest to zaburzenie preferencji seksualnych (parafilia), które polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej przez wyobrażanie sobie lub rzeczywisty kontakt fizyczny z drzewem. Bodźcem seksualnym może być: kora, liście, dziuple, gałęzie i korzenie drzewa. Osoba z dendrofilią dotyka tych elementów drzewa, wącha je, całuje, a nawet przegryza.

3. FETYSZYZM PĘPKA

Fetyszem jest pępek. Satysfakcja seksualna występuje wskutek dotykania, lizania pępka oraz wsadzania do niego opuszka palca. Osoby z tą parafilią chętnie namawiają znajomych do pokazania pępków, np. pod pretekstem porównania, czy mają wklęsłe, czy wypukłe.

4. UROFILIA

Fetyszem jest mocz. Źródłem podniecenia seksualnego jest obcowanie z moczem – przyjemność z oddawania go, obserwowanie, jak ktoś to robi, wąchanie moczu, dotykanie go, picie czy oblewanie się nim. Bywa, że dla osób z tą parafilią najbardziej erotogennymi praktykami seksualnymi są te polegające na oddawaniu moczu na partnera, jego narządy płciowe (nawet do dróg rodnych) i do odbytu.

5. KOPROFILIA

Fetyszem jest kał. Satysfakcję seksualną daje obcowanie z nieczystościami. Przyjemność sprawia oddawanie kału, obserwowanie, jak robi to partner (lub ktoś inny), dotykanie i wąchanie stolca, rozsmarowywanie na ciele. Najbardziej kontrowersyjnym społecznie zachowaniem związanym z koprofilią jest opróżnianie się na partnera lub spożywanie kału (koprofagia).

6. STHENOLAGNIA

Fetyszem są wyrzeźbione mięśnie. Odczuwanie pełnej satysfakcji seksualnej jest możliwe w przypadku obserwowania, dotykania, lizania, gryzienia i całowania muskułów partnera. Część osób podniecają nienaturalnie przerośnięte mięśnie.

7. AERGOTOFILIA

Fetyszem jest zdeformowane lub okaleczone ciało partnera. Osoby z tym rodzajem fetyszyzmu osiągają pełną satysfakcję seksualną przez obserwowanie zmian na ciele partnera, dotykanie ich, całowanie, lizanie, a także wyobrażanie ich sobie.

8. AGOROFILIA

Fetyszem jest miejsce publiczne. Bodźcem koniecznym do odczuwania pełnej satysfakcji seksualnej są takie miejsca jak np. przymierzalnie sklepowe, publiczne toalety, windy, hipermarkety lub parki. Wystarczy świadomość, że obok są inni ludzie. Będąc w tłumie, jak podczas koncertu lub meczu – nigdy nie wiesz, z jakiego tak naprawdę powodu cieszy się osoba obok ciebie…

9. ENDYTOFILIA

Fetyszem jest sytuacja spółkowania z partnerem, który jest cały ubrany. Osoby z endytofilią osiągają pełną satysfakcję seksualną tylko podczas zbliżenia z partnerem odzianym „od stóp do głów”.

10. HETEROCHROMOFILIA

Fetyszem jest odmienny kolor skóry partnera. Pełną satysfakcję seksualną umożliwia wyobrażanie sobie koloru skóry partnera oraz patrzenie na niego. A jednak – przeciwieństwa się przyciągają…

Skomentuj artykuł

„Anal” - czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o seksie analnym 10 mitów na temat seksu - cz. I - kobiety i mężczyźni