Korzystne aspekty masturbacji

Wydrukowano z portalu
21 plus 7

Masturbacja to zachowania autoerotyczne, które mają na celu sprawienie sobie przyjemności oraz rozładowanie napięcia seksualnego. Nie zależy od orientacji seksualnej, stanu cywilnego ani statusu społecznego. Masturbacja, jak każda forma aktywności seksualnej, ma swoje liczne zalety.

Podstawową korzyścią masturbacji jest uczucie przyjemności, ulgi oraz rozluźnienia przez rozładowanie napięcia, które wynika z niemożności zaspokojenia potrzeby podczas stosunku płciowego. Masturbacja może być sposobem na przetrwanie rozłąki obydwojga partnerów, gdy któreś wyjedzie. Ponadto taka forma aktywności seksualnej jest dobrym sposobem na poznanie swojego ciała oraz jego reakcji na różne sposoby stymulacji. Samopoznanie często umożliwia nauczenie się przeżywania orgazmu.

Niektórzy badacze wskazują na prozdrowotne korzyści masturbacji. U kobiet dzięki stymulacji narządów płciowych zwiększa się zakwaszenie wydzieliny z pochwy, a także dochodzi do pozbywania się złuszczonych komórek z szyjki macicy wraz ze śluzem. To wszystko prowadzi do zmniejszenia ryzyka zakażenia szyjki macicy. Natomiast u mężczyzn masturbacja może obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty, analogicznie jak karmienie piersią przez kobiety zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi. Ponadto uważa się, że autostymulacja korzystnie wpływa na jakość spermy, ponieważ mężczyzna pozbywa się „starych”, mniej sprawnych plemników.

Podsumowując, masturbacja może być sposobem na poznanie reakcji swojego ciała, doznanie przyjemności, przeżycie orgazmu oraz rozładowanie napięcia seksualnego. Ponadto dzięki zachowaniom autoerotycznym możemy zaspokoić niespełnione przez partnera potrzeby seksualne. Ogólnie rzecz ujmując, masturbacja może pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Skomentuj artykuł

10 najczęstszych kompleksów w sypialni Masturbacja - nie taki diabeł straszny!